نمایندگی تعمیرات ضبط پایونیر

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

داشتن بهترین موسیقی در ماشین شما یکی از بزرگترین دستاوردهایی است که می تواند رانندگی شما را راحت کند. متوجه خواهید شد که اکثر مردم اشتباهات ساده ای مرتکب می شوند که منجر به بهم ریختگی صدا بلندگوو گاهی اوقات در صدای کم می شود. برخی دیگر ممکن است سیستم‌های صوتی پیچیده‌ای را نصب کنند که هزینه زیادی برای آنها دارد، اما همچنان نمی‌توانند به خروجی خوب و واضح دست پیدا کنند. ممکن است به دلیل مشکلات زیادی در سیستم شما و خود خودرو باشد، اما در اینجا، ما برخی از راه‌هایی را که می‌توانید برای حل بهم ریختگی صدا بلندگو ضبط پایونیر در صدای کم و زیاد پیاده‌سازی کنید، مورد بحث قرار می‌دهیم.

 

بهم ریختگی صدا بلندگو ضبط پایونیر استفاده از فیلترهای High Pass برای رفع بهم ریختگی صدا بلندگو ضبط پایونیر

براب رفع بهم ریختگی صدا بلندگو ضبط پایونیر توصیه می شود هنگام نصب سیستم صوتی در ماشین خود، فیلترهای عبور بالا را روی بلندگوهای ضبط پایونیر جلو و عقب قرار دهید. فیلترها زمانی که صدا در بالا یا پایین است با تنظیم باس که به بلندگوهای ضبط پایونیر در می رود و باعث ایجاد بهم ریختگی صدا می شود، بهتر عمل می کنند.

توجه داشته باشید که اکثر درب های خودرو برای باس طراحی نشده اند. این به این دلیل است که درب داخلی شکل مخروطی کوچکی دارد، بنابراین تمایل به انحراف سریع‌تر دارد. بنابراین، روشن کردن HPF فرکانس‌های باس و حجم فراتر از 80 هرتز را مسدود می‌کند و در نتیجه بهم ریختگی صدا را به حداقل می‌رساند و خروجی صدا را شفاف می‌کند.

کاهش باس در ولوم بالا و افزایش در ولوم پایین

اگر متوجه شدید که علیرغم تلاش برای به حداقل رساندن بهم ریختگی صدا بلندگوهای ضبط پایونیر ماشین شما، بهم ریختگی صدا وجود دارد، می توانید صدای باس را در کنترل ها کاهش دهید. +10 باس و حدود -5 سه برابر صدای بسیار واضحی را در حجم کم ارائه می دهد، اما بهم ریختگی صدا در حجم بالا واقعی می شود.

این مطلب را از دست ندهید   پورت USB پخش کننده خودرو پایونیر

این یک صدای ناخوشایند تولید می کند که ترجیح می دهید کل سیستم را خاموش کنید. با کاهش صدا در تنظیمات صدا می توانید به کیفیت صدای شفاف دست پیدا کنید. شما باید جلو و عقب را برای صدای خالص رها کنید و یک ساب ووفر جدید در پشت ماشین خود برای باس نصب کنید. این به شما زمان می‌دهد تا سیستم خود را درک کنید و در نهایت متوجه مشکلی شوید که در آن می‌توانید صدایی شفاف را بدون بهم ریختگی صدا بلندگو ضبط پایونیر تصحیح کنید و به دست آورید.

خودداری از موسیقی تقویت شده باس و بهم ریختگی صدا بلندگو ضبط پایونیر

موسیقی تقویت شده بیس در بازار وجود دارد و ارزان است. معمولا با استفاده از نرم افزار به صورت حرفه ای تولید می شود. این موسیقی بلندگوهای ضبط پایونیر ماشین را در صدای کم و زیاد مخدوش می کند. تصور کنید اگر یک آمپلی فایر دارید، این موسیقی تقویت‌شده باس تمایل به تولید بیس اضافی دارد که مهم نیست سیستم شما چقدر خوب باشد باعث بهم ریختگی صدا می‌شود. این موسیقی باعث ایجاد بهم ریختگی صدا بلندگو ضبط پایونیر مکرر می شود و در نتیجه قدرت بلندگوها را کاهش می دهد، بنابراین بهتر است از موسیقی سی دی های اصلی استفاده کنید.

بلندگوهای ضبط ماشین

استفاده از یک اکولایزر یا پردازنده سیگنال

فضای داخلی خودرو برای صدای عالی ساخته نشده است مگر اینکه خودتان آن را سفارشی کنید. سطوح پلاستیکی و شیشه‌ای صدا را منعکس می‌کنند در حالی که روکش‌های فرش و صندلی صدا را جذب می‌کنند و به بلندگوهای ضبط پایونیر نامناسب و نامناسبی اشاره نمی‌کنند. میکس منجر به کیفیت صدای ضعیف در حجم بالا می شود. برای رفع مشکل، باید اکولایزرهایی را نصب کنید که معمولاً دارای بیش از 13 باند اکولیزاسیون هستند، جایی که سطح آن شما را قادر می سازد حداکثر ولتاژ را مطابقت دهید.

این مطلب را از دست ندهید   اکولایزر 5 گرافیکی پخش کننده پایونیر

معمولاً گیرنده‌های معمولی خودرو، کنترل‌های سه‌گانه، میان‌رده و باس را ارائه می‌کنند که به رفع مشکلات کلی می‌پردازند اما مشکل واقعی را برطرف نمی‌کنند. به همین دلیل است که شما نیاز به یک اکولایزر برای صفر کردن و از بین بردن قله ها دارید. می توانید آن را روی گیرنده یا داشبورد نصب کنید.

اکولایزر بیرونی به شما امکان می دهد پاسخ فرکانس را بسته به حجم کم یا زیاد تنظیم کنید. همچنین می توانید یک اکولایزر پارامتریک برای تغییر نقطه مرکزی و عرض فعال شده توسط هر باند EQ در بهم ریختگی صدا بلندگو ضبط پایونیر و همچنین یک پردازشگر صدا قرار دهید که به شما امکان می دهد پیک های پاسخ فرکانسی را کاهش دهید و بلندگوها را قادر به افزایش پاسخ باس کنید.

استفاده از تقویت کننده خودرو

اکثر مردم نمی دانند که بین خروجی یک استریو ماشین کارخانه ای و یک آمپلی فایر اختلاف زیادی وجود دارد. آمپلی‌فایر قایق‌رانی قدرت و خروجی صدای تمیز بیشتری را نسبت به هر دستگاه استریوی خودرو ارائه می‌دهد، زیرا برای فیلتر کردن صدا و تقویت بهترین خروجی صدا ساخته شده است.

آمپلی فایر برای تولید بهترین صدا و بهترین خروجی ساخته شده است. شما می توانید میزان صدای استریو را به کمترین میزان تنظیم کنید و صدای آمپلی فایر را افزایش دهید و متوجه می شوید که تقویت کننده بهترین صدای خروجی را که قبلاً هرگز به دست نیاورده اید را آزاد می کند و باعث ایجاد بهم ریختگی صدا بلندگو ضبط پایونیر در بلندگوها نمی شود.

استفاده از کراس اوور

گیرنده های مدرن شامل فیلترهای فرکانس هستند که به خوبی با بلندگوهای ضبط پایونیر پیش تقویت کننده کار می کنند، بنابراین بهم ریختگی صدا در صداهای کم و زیاد را به حداقل می رساند. برای ساب ووفر، باید از فیلترهای High Pass استفاده کنید که بهم ریختگی صدا بلندگو ضبط پایونیر و باس کم را حذف می کند.

این مطلب را از دست ندهید   پایونیر خودرو در سایت معروف ایرانی

سیستم شما را قادر می‌سازد تا صدایی واضح و تمیز به دست آورد، جایی که می‌توانید نقطه متقاطع فیلترهای پایین گذر را که بیس را بالا و جلو می‌آورند پایین بیاورید و در نتیجه به حداکثر صدای خالص برسید.

بررسی خرابی ضبط ماشین

تقویت و راه اندازی Gains برای بهم ریختگی صدا بلندگو ضبط پایونیر

مردم معمولاً فکر می‌کنند که کنترل‌های افزایش سطح صدا را تنظیم می‌کنند، بنابراین صدا را بالا می‌برند تا صداهایی با بهم ریختگی صدا زیاد از بلندگوها دریافت کنند. حقیقت این است که کنترل‌های افزایش به شما امکان می‌دهند سیگنال ورودی وارد شده به تقویت‌کننده را تنظیم کنید.

اگر آن را تا این حد بالا تنظیم کنید، فقط بهم ریختگی صدا بد را تشویق می کنید. بهترین راه این است که ولوم گیرنده را در نیمه یا سه ربع تنظیم کنید و افزایش آمپر را تا زمانی که هیچ بهم ریختگی صدای نشنیدید تنظیم کنید. آمپلی فایر همیشه صدای شفافی را در حجم کم و صدای بالا بدون بهم ریختگی صدا بلندگو ضبط پایونیر از بلندگوهای ضبط پایونیر خودرو ارائه می دهد.

استفاده از فایل های موسیقی با کیفیت بالا

موسیقی فشرده معمولاً موسیقی با فرکانس بالا و پایین را پخش می کند. اگر می خواهید موسیقی را در پخش کننده موسیقی خود ذخیره کنید، باید مطمئن شوید که از کمپرسورهای با کیفیت استفاده می کنید. سیستم صوتی خودروی شما می‌تواند فایل‌های ضعیف را تشخیص دهد، زیرا به وضوح می‌توانید بهم ریختگی صدا تولید شده را هم در حجم کم و هم در صدای بالا دریافت کنید، به خصوص اگر تقویت‌کننده‌ای داشته باشید که تک تک جزئیات فایل‌های موسیقی را تقویت می‌کند. برای به حداقل رساندن این بهم ریختگی صدا، باید به موسیقی با کیفیت بالا عادت کنید.

0/5 (0 نقد و بررسی)

1 دیدگاه دربارهٔ «9 دلیل بهم ریختگی صدا بلندگو ضبط پایونیر»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + هجده =