نمایندگی تعمیرات ضبط پایونیر

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

خرید قطعات با کیفیت بالا برای ضبط پایونیر ماشین راه خوبی برای جلوگیری از برخی مشکل رایج ضبط پایونیر خودرو است. با این حال، هر دستگاه پخش خودرو دیر یا زود با مشکل مواجه خواهد شد.

حدود سه دلیل عمده برای مشکلات صوتی خودرو وجود دارد. البته یکی پیری است و مشکلات آن اجتناب ناپذیر است. دلیل دوم قطعاتی است که برای تولید صدای با کیفیت بالا کاملاً مطابقت ندارند. دلیل دیگر، که اتفاقاً بسیار رایج است، نصب نادرست می باشد.

هنگامی که هر یک از دلایل بالا اتفاق می افتد، بسیاری از مشکلات صوتی خودرو می تواند ایجاد شود. برخی از مشکلات مربوط به رادیو و برخی دیگر مربوط به بلندگو هستند. مقاله زیر به 7 مشکل رایج ضبط پایونیر خودرو و نحوه شناسایی آنها می پردازد.

مشکل رایج ضبط پایونیر

رفع مشکل رایج ضبط پایونیر

برخی از خرابی های رایج در این قسمت از مقاله قرار داده شده است که به راحتی می توانید این خرابی ها را برطرف نمایید.

کار نکردن رادیو ماشین و مشکل رایج ضبط پایونیر

رادیو در صورت وجود مشکل در هر یک از منابع برق یا قسمتی که جریان از آن عبور می کند، دچار مشکل می شود. سیم کشی یکی از مسائلی است که ممکن است باعث از کار افتادن رادیو ماشین شود. رادیو از طریق سیم هایی که بیشتر در زیر داشبورد وجود دارد به منبع تغذیه و بلندگوها متصل می شود. اگر مشکلی در سیم کشی وجود داشته باشد، رادیو قطعا کار نخواهد کرد. می تواند باعث مشکل رایج ضبط پایونیر خودرو شود.

ثانیا، رادیوهای خودرو از فیوز برای جلوگیری از آسیب ناشی از افزایش برق استفاده می کنند. اگر فیوز سوخته باشد، مدار صوتی خودرو خراب است و رادیو نمی تواند روشن شود. دلیل دیگر کار نکردن رادیو ماشین می تواند مشکل برق یا اتصال زمین باشد.

علائمی که باید جستجو کرد عبارتند از:

  • رادیو روشن نمی شود – مشکل سیم کشی یا سوختن فیوز
  • رادیو در فواصل نامنظم می چرخد ​​- مشکل اتصال برق یا زمین وجود دارد.
  • نمایشگر و صدا رادیو خودرو با هم روشن و خاموش می شوند – ممکن است یونیت سر به اندازه کافی انرژی دریافت نکند
  • رادیو هنگام مذاکره در یک گوشه یا عبور از یک دست انداز خاموش می شود – یک کانکتور در پشت دستگاه شل است
این مطلب را از دست ندهید   پخش کننده های خودرو پایونیر

راه حل های اسان برای رفع مشکل رایج ضبط پایونیر

بررسی کنید که آیا فیوز با استفاده از مولتی متر سوخته است یا خیر. ابتدا مطمئن شوید که برق سیستم خاموش است. سپس با تنظیم مولتی متر روی اهم، درپوش های فلزی فیوز را با سیم های تست مولتی متر لمس کنید. ببینید آیا نوشته ای ثبت شده است یا خیر. اگر مولتی متر نوشته را نشان دهد، فیوز خراب نشده است. در غیر این صورت، هیچ نوشته ای نشان می دهد که فیوز خراب شده است.

همچنین مشکلات سیم کشی و مشکلات اتصالات زمین را بررسی کنید. اگر اتصال زمین شل یا زنگ زده باشد، باید آن را ثابت کرد تا رادیو به درستی کار کند. و مشکل رایج ضبط پایونیر خودرو را برطرف نماید.

سیستم ضبط پایونیر

عدم وجود برق در هد یونیت تازه نصب شده

اگر متوجه شدید که برق در هد یونیت افترمارکت تازه نصب شده شما قطع می شود، به احتمال زیاد یونیت اصلی 12 ولت دریافت نمی کند.

یکی دیگر از دلایل مشکل رایج ضبط پایونیر خودرو هدیونیت می تواند این باشد که تقویت کننده شما به حالت حفاظتی تبدیل شده است. دو توضیح برای این وجود دارد. یکی، توان تولید شده توسط دینام برای تقویت کننده بسیار زیاد و باید از خود در برابر آسیب محافظت کند. دوم، باتری قادر به تامین ولتاژ ثابت سیستم صوتی نیست. شایع ترین علامت این مشکل این است که یونیت سر قطع می شود و پس از مدتی برمی گردد.

راه حل برای برق نداشتن یونیت سر و مشکل رایج ضبط پایونیر

از یک ولت متر برای بررسی اینکه آیا سیم برق 12 ولت به یونیت می فرستد یا خیر استفاده کنید. اگر سیم این کار را انجام دهد، پس مشکل از یونیت سر است. اما اگر متوجه شدید که سیم برق 12 ولت ارسال نمی کند، می توان آن را تغییر داد. برخی از فیوزها نیز ممکن است منفجر شوند و باید تعویض شوند. باتری را نیز بررسی کنید. شاید آب باتری باید دوباره پر شود.

این مطلب را از دست ندهید   مقایسه انواع پخش پایونیر

بدون بیس از بلندگوهای ماشین

این مشکل معمولاً در هنگام ارتقاء بلندگوهای کارخانه یا نصب یا تعمیر بلندگوهای پس از فروش رخ می دهد. چه چیزی باعث می شود بلندگوها بیس نداشته باشند؟

برای تولید بیس، بلندگوها باید همزمان هوا را فشار دهند. “بدون باس” زمانی رخ می دهد که یک بلندگو فشار می آورد در حالی که دیگری هوا را می کشد. این بیشتر زمانی اتفاق می افتد که بلندگوها از قطبیت خارج باشند.

دلیل دیگر “بدون باس” این است که بلندگوهای پس از فروش سنگین تر و سخت تر از بلندگوهای کارخانه هستند. این بلندگوها کیفیت ضبط پایونیر ماشین شما را بهبود می بخشد اما صدای بیس بلندگوهای کارخانه شما را می خورد و مشکل رایج ضبط پایونیر خودرو را ایجاد می کند.

علامت:

شما هیچ باس را در هیچ سطح صدا نمی شنوید.

حل مشکل ضبط پایونیری خودرو «بدون باس»

بررسی کنید که آیا سیم های بلندگو به درستی به آمپر ضبط پایونیر و یونیت سر متصل شده اند یا خیر. ترمینال مثبت (+) بلندگو باید به قطب مثبت هر قطعه دیگر از جمله باتری وصل شود. همین مورد در مورد ترمینال منفی (-) نیز صدق می کند.

راه حل بالقوه دیگر نصب یک تقویت کننده خارجی است. برخی از افراد برای حل مشکل بدون باس، ارتقاء واحد هد را انتخاب می کنند. نکته اصلی این است که ضبط پایونیر ماشین شما به چیزی نیاز دارد که وات بیشتری مصرف کند.

صداهای ناخواسته در سیستم صوتی خودرو

شنیدن صداهای ناخواسته از سیستم صوتی خودرو تجربه بسیار خسته کننده ای است. منابع متعددی برای صداهای ناخواسته وجود دارد، اما در اینجا برخی از مشکل رایج ضبط پایونیر خودرو آنها وجود دارد:

  • صدای ناله دینام: این شایع ترین صدای ضبط پایونیر ماشین است. اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که زمین برای واحد اصلی یا تقویت‌کننده بلندگو به درستی انتخاب نشده باشد. وضعیت نامناسب سیستم شارژ و اتصالات بین اجزای سیستم صوتی و باتری نیز می تواند منجر به ناله دینام شود.
  • علامت ناله دینام: صدایی را می شنوید که با دور در دقیقه دینام وسیله نقلیه شما در نوسان است. صدای ناله دینام با دور موتور به طرز بسیار آزاردهنده ای بالا و پایین می رود.
  • پاپ لوازم جانبی: این نویز معمولاً با یک رویداد الکتریکی خاص مرتبط است. معمولاً لوازم جانبی مانند چراغ‌های جلو، برف پاک‌کن‌ها، چراغ راهنما و ترمزها جریان بالایی می‌کشند و باعث افزایش ولتاژ می‌شوند که سپس به سیستم صوتی می‌رود.
  • علامت: هنگامی که لوازم جانبی خودرو را با جریان بالا مانند موارد ذکر شده در بالا کلید می‌زنید یا فشار می‌دهید، صدای پاپ شدید شنیده می‌شود.
  • ترکیدن و ترک خوردن بلندگو: اغلب به دلیل خرابی به دلیل کهولت سن یا کیفیت پایین ورودی یا اتصال بد رادیویی ایجاد می شود.
  • علامت: صدای ترق بلندگو هنگام روشن شدن موتور و هنگام حرکت خودرو.
این مطلب را از دست ندهید   تنظیم باند و ساب ووفر خودرو

بلندگوهای ضبط پایونیر

رفع خرابی صداهای ناخواسته و مشکل رایج ضبط پایونیر

برای غر زدن دینام، قطعه ای را که نویز تولید می کند پیدا و دوباره به زمین متصل کنید. یک فلز شاسی تمیز و لخت، زمینی ایده آل است. همچنین مطمئن شوید که سیستم شارژ در بهترین وضعیت خود قرار دارد. تمام اتصالات (پست باتری، اتصالات دینام، یونیت سر، تقویت کننده ها، پردازنده های سیگنال و تسمه زمین) باید ایمن باشند.

برای حذف نویز ناشی از پاپ لوازم جانبی، یک خازن دوقطبی کوچک بین سیم برق لوازم جانبی تولید کننده صدا و زمین آن اضافه کنید. خازن نوسانات برق را جذب می کند و بنابراین از انتقال آنها به سیستم صوتی خودرو جلوگیری می کند.

اگر بلندگو می‌پرد و می‌ترقد، کانال را عوض کنید و بررسی کنید که آیا نویز پخش می‌شود یا خیر. در غیر این صورت، بدون توجه به اینکه رادیو در چه کانالی است، ترقه ای که همیشه اتفاق می افتد به این معنی است که بلندگو خراب است و باید تعمیر یا تعویض شود. تا مشکل رایج ضبط پایونیر خودرو را برطرف نمایید.

1/5 (1 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =